Rybackie Lokalne Grupy Działania (RLGD) funkcjonują na terenie całej Polski. Głównym celem każdego ze stowarzyszeń jest wdrażanie Lokalnych Strategii Rozwoju przy wykorzystaniu środków unijnych z Programu Operacyjnego Rybactwo i Morze. Strategie mają różne cele, jednak zgodnie z Priorytetem 4. PO Rybactwo i Morze przede wszystkim dążymy do zwiększenia zatrudnienia i spójności terytorialnej. 

Zrzeszamy przede wszystkim rybaków, gminy, na terenie których prowadzona jest gospodarka rybacka, przedsiębiorców zainteresowanych rozwojem lokalnego rybactwa oraz sympatyków lokalnych ryb. Prowadzimy szeroko pojętą promocję ryb, informując o korzyściach płynących z ich jedzenia, tradycyjnej gospodarce stawowej oraz walorach przyrodniczych stawów. 

Na terenie Południowej i Centralnej Polski kilkanaście lokalnych grup rybackich połączyło siły tworząc Sieć Południową RLGD. Na naszych terenach prowadzona jest przede wszystkim hodowla karpia oraz pstrąga. Rozwiązujemy wspólnie branżowe problemy, występujemy wspólnie do  przedstawicieli władz w sprawach o tematyce rybackiej oraz realizujemy różne projekty współpracy. 

Niniejszy portal jest m.in. efektem jednego z projektu współpracy. Zdecydowaliśmy się na jego stworzenie, aby ułatwić gospodarstwom rybackim prowadzenie ich działalności. 

 

  

Inne ciekawe serwisy

Licznik odwiedzin strony

Dzisiaj 22

Wczoraj 92

Miesiąc 1183

Łączna liczba odwiedzających: 56703

Artykuł który warto przeczytać!

Kontakt