Aktualności

 1. Od dnia 1.07.2020 r. do dnia 15.07.2020 r. podatnicy podatku rolnego, którzy w 2019 r. prowadzili chów lub hodowlę ryb słodkowodnych w stawach rybnych położonych na obszarze gmin, w których wystąpiła w 2019 r. susza lub powódź, w rozumieniu przepisów o ubezpieczeniach upraw rolnych i zwierząt gospodarskich mogą składać wnioski o udzielenie pomocy do Agencji Restrukturyzacji i Moderniacji Rolnictwa. 

  Więcej informacji: https://www.arimr.gov.pl/pomoc-krajowa/pomoc-zwiazana-z-wystapieniem-suszy-lub-powodzi-szkody-dotyczace-chowu-lub-hodowli-ryb-slodkowodnych-w-stawach-rybnych-w-2019-r.html

 2. Zajmujące się hodowlą ryb przedsiębiorstwa, które ucierpiały z powodu epidemii COVID-19, otrzymają rekompensaty ze środków unijnych. Przepisy umożliwiające wypłatę środków przyjął parlament.

 3. Akwaponika, czyli w skrócie hodowla ryb i warzyw w wodzie, znana jest od ponad 2000 lat w krajach Azji Południowo-Wschodniej przy uprawie ryżu.

  Zarówno ryby, jak i ryż rosną w ekosystemie i korzystają sobie nawzajem z tej symbiozy, pozwalając na wykorzystanie ziemi. Ryby (najczęściej karpie i tilapia) sprawiają, że gleba jest delikatniejsza, nawożą ją, niszczą chwasty i zjadają szkodniki powodujące choroby ryżu. Azot w niezjadanych paszach dla ryb jest również wchłaniany przez ryż, a tym samym zmniejsza potrzebę sztucznego nawożenia.

 4. Polecamy film o hodowli karpia - rybie ekologicznej, zdrowej, hodowanej w sposób tradycyjny od wieków.
  Produkcja: Towarzystwo Promocji Ryb Pan Karp. Film powstał ze wsparciem środków z Funduszu Promocji Ryb.

  https://www.youtube.com/watch?v=rDw3WJan7Lc

 5. Informujemy, że Prezes Rybackiej Lokalnej Grupy Działania "Opolszczyzna" Jakub Roszuk, otrzymał powołanie na członka Zespołu doradczego Ministra Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej w zakresie sektora rybactwa.

  Do zadań Zespołu doradczego należy m.in. praca nad przyszłym okresem finansowania. 

 6. Historia ostatnich lat pokazała, że gospodarka karpiowa, będąc oczywiście integralną częścią całego rybactwa, zdecydowanie ma swoją specyfikę, swoje problemy, a co za tym idzie wymaga w wielu miejscach specjalnego podejścia i specjalnych rozwiązań. Stąd z satysfakcją należy odnotować powstanie Zespołu ds. Gospodarki Karpiowej jako organu opiniodawczo-doradczego Ministra Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej. Zgodnie z oczekiwaniami środowiska rybackiego w jego skład weszli przedstawiciele organizacji, których członkowie użytkują stawy karpiowe i żyją problemami tego działu rybactwa. Wsparciem dla nich będą osoby związane od wielu lat z gospodarką karpiową, w tym Profesor Ryszard Wojda. Więcej na http://www.pankarprybacy.pl/

MASZ PYTANIA? NAPISZ!

Wprowadź imię i nazwisko!
Wprowadź numer telefonu!
Wprowadź adres E-mail Adres E-mail niedozwolony!
Wprowadź wiadomość

Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) informuję, iż: 1) administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Rybacka Lokalna Grupa Działania „Opolszczyzna” z siedzibą Biestrzynniku przy ul. Poliwody 18, 2) kontakt z Inspektorem Ochrony Danych - iod@lgropolszczyzna.pl, 3) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu nawiązania kontaktu na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. f ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. jako usprawiedliwionego interesu administratora 4) odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą wyłącznie podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa oraz podmioty będące zaangażowane w kontakt 5) Pani/Pana dane osobowe przechowywane będą przez okres 2 lat 6) posiada Pani/Pan prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, prawo do ich sprostowania usunięcia lub ograniczenia przetwarzania 7) ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego 8) podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednakże niepodanie danych może skutkować niemożliwością nawiązania kontaktu

Inne ciekawe serwisy

Licznik odwiedzin strony

Dzisiaj 16

Wczoraj 13

Miesiąc 336

Łączna liczba odwiedzających: 20990

Artykuł który warto przeczytać!

 • Pomoc związana z wystąpieniem suszy lub powodzi w 2019 r.

  Od dnia 1.07.2020 r. do dnia 15.07.2020 r. podatnicy podatku rolnego, którzy w 2019 r. prowadzili chów lub hodowlę ryb słodkowodnych w stawach rybnych położonych na obszarze gmin, w których wystąpiła w 2019 r. susza lub powódź, w rozumieniu przepisów o ubezpieczeniach upraw rolnych i zwierząt gospodarskich mogą składać wnioski o udzielenie pomocy do Agencji Restrukturyzacji i Moderniacji Rolnictwa. 

  Więcej informacji: ...

Kontakt